Blog

Evinizde Kullanışlı Berjer Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

berjer modelleri

Özellikle salonlar için berjer modelleri en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alır. Tek kişilik koltuk olarak bilinen berjerler 15. yüzyılda kullanılmaya başlamıştır. Son zamanlarda sıkça tercih edilen köşeli koltuk takımları ile kullanılan berjerler, dekorasyonunuzda şık bir görünüm oluşturabilir.

Evinizde yalnızca kendinize ait bir ortam oluşturmak için farklı berjer modelleri ideal bir seçenek olarak görülür. Fransız kültüründen ilham alarak oluşturulan berjer dekorasyonları evinize bambaşka bir atmosfer katabilir. Tahta benzeyen uzun ve kabarık görüntüsü ile evinizde kendinizi özel hissettirecek tasarımlara yer verebilirsiniz. Evinizin tasarımına uygun olarak modern, klasik ya da bohem tarzda berjer koltuk seçimi yapabilirsiniz. Berjer koltuk modellerini yalnızca salonlarınızda değil yatak odası ya da çalışma odası gibi alanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evinizin her alanında gözde eşyanız olarak kullanabilirsiniz.

berjer modelleri

Evinizin Görünümünü Berjerler İle Taçlandırın

Evinizin en gözde ve şık detayları arasında yer alan berjerler bulunduğu alanın bütünlüğünü sağlayarak daha tarz ve şık bir görünüm oluşturur. Evinizde şömine ya da manzara varsa berjer modelleri onun karşısına konumlandırmak ideal bir seçenek olacaktır. Manzarayı görebileceğiniz konuma göre yerleştirilen berjer koltuklar daha modern bir görünüm kazandırır. Mobilyalarınıza uygun olarak seçtiğiniz iki berjer koltuk modeli arasına zigon sehpa yerleştirebilirsiniz. Böylece hem çayınızı kahvenizi içip kullanışlı bir ortam yaratır hem de şık bir görünüm elde edersiniz.

Berjer koltuklar yalnızca tek kişilik koltuk olarak değil; keyif koltuğu olarak da kullanılır. Zaten koltuğun çıkış amacı da keyiftir. Yüksek ve dolgun sırt kısmı ile hem konforunuzu sağlayacak hem de şık görüntüsü ile keyfinize eşlik edecektir. Evinizin neresinde kullanırsanız kullanın berjer koltuk modelleri evinizdeki atmosferi değiştirecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur mobilyalar ve evinizde hakim olan renklerdir.

Keyfinize Eşlik Edecek Berjerler İle Dekorasyona Renk Katın

Evinize uygun olarak seçtiğiniz berjer modelleri ile yaşam alanınızda kullanmak için hem kullanışlı hem de tarz bir ürün elde etmiş olacaksınız. Dekorasyona katkısı kadar kullanışlı ve rahat olması da özellikleri arasında yer alır ki asıl amacı da keyif koltuğu vazifesi görmektir. Farklı kumaş çeşitleri ve alanınızın genişliğine uygun olarak üretilmiş pek çok model mevcuttur. Berjer koltuk modelleri dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken ilk unsur koltuğu hangi amaçla kullanacağınızdır.

Eğer berjerleri TV koltuğu olarak kullanmak isterseniz, koltuğunuzun TV ünitesi ile aynı boyda olması dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Böylece televizyonun izlenme açısını da doğru yakalamış olursunuz ve gözleriniz yorulmamış olur. Bu amaç için kullanacağınız koltukların ayak kısımları kısa olarak tasarlanmıştır.

Diğer bir kullanım amacı ise berjer modellerinin çalışma koltuğu olarak kullanılmasıdır. Bu amaç ile kullanacağınız koltuklar da masanız ile aynı boyutta olmalıdır. Kendinize ait bir okuma alanı oluşturmak için kullanacağınız berjer koltuklar size ait şık bir alan sunacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken unsur ışık alan bir cam kenarı seçimidir. Pencerenizin yüksekliği ile doğru orantıda koltuk seçimi yapabilirsiniz. Koltuğunuzun yanına koyacağınız lambaderler de şık bir görünüm oluşturmanızı sağlayacaktır.

Farklı Modeller; Farklı Tarzlar

Antika tarzı sevenlerdenseniz berjer modelleri tam da size göre. Evinizde bambaşka bir görünüm yaratan, antika bir karakteri olan eşyalar ile vintage görünümü yakalayabilirsiniz. Bu noktada size yardım edecek berjer modelleri kullanmanız hem konfor hem de tarz bir görünüm sağlayacaktır. Özellikle ayakları ve kol kısımları 70’li yılları andıran berjerler ile vintage bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak seçtiğiniz berjer koltuklar ile muhteşem retro bir görünüm elde edebilirsiniz.

Modern görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar için ise düz ve sade renklerde koltuklar tercih edebilirsiniz. Koltuklarınızın yanına kullanacağınız berjer modellerin renkleri diğer koltuklar ile uyumlu olmalıdır. Modern görünümü yakalamak için renk uyumu önemli bir unsurdur.

Renk Uyumunu Yakalayın

Bu noktada detaylara dikkat etmeniz önemlidir. Evinizde hakim olan renkler dışında seçeceğiniz renkler hoş bir görüntü oluşturmaz. Ortamın dekorasyonuna uygun sıcak renkler tercih etmeniz doğru bir seçenek olacaktır. Berjer koltuklar ile birlikte kullanacağınız koltuklar tek ve sade renklerde ise berjer modellerini daha canlı renklerde tercih edebilirsiniz. Böylece evinizde canlı bir görünüm elde edersiniz. Sade koltuklarınızın yanına patchwork kumaşlar ile oluşturulmuş modeller de doğru bir seçenek olabilir. Daha geniş bir alana sahip iseniz berjer koltukların karşısına ayaklarınızı uzatacağınız renkli puflar da kullanabilirsiniz.

Sadece salonlarınızda değil evinizin her köşesinde berjer koltukları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin yatak odanızda odanızın genişliğine uygun olarak seçtiğiniz berjer modelleri ile okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Şık bir görünüm elde etmek için lambaderden yardım alabilirsiniz. Keyif koltuğunuzun yanına koyduğunuz lambader yatak odanızda bambaşka bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacaktır. Salonunuzun kullanacağınız berjer koltukların yanında büyük bitkilere de yer verebilirsiniz. Böylece hem doğal hem de şık bir ortam oluşturmanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.