Blog

Şık Tasarım Beşik Modelleri Bebeğinizin Yüzünü Güldürecek

https://dekorazi.com/urun/leo-besik/

Bebeğinize her şeyin en güzelini ve en iyisini hazırlamak en doğal hakkınızdır. Bebeğiniz için heyecanlı hazırlıklar sürerken şık ve kullanışlı beşik modelleri bebek odanızdaki en önemli detaylar arasında yer alır. Bebek odası söz konusu olduğunda ince eleyip sık dokumak en küçük detayları bile özenle hazırlamak şarttır.

Bebeğinizin konforuna önem verdiğiniz kadar odanın şık görüntüsü de önem taşır. Her bir beşik modeli farklı şekillerde ve farklı işlevlerde üretilir.  Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur tabii ki de bebeğinizin konforu ve güvenliğidir. Sonrasında dikkat etmeniz gereken unsurlar odanın genişliği ve odada hakim olan renklerdir. İhtiyaçlarınız ve odanızın genişliğine göre seçeceğiniz şık beşik modelleri ile istediğiniz her tarzı oluşturabilirsiniz.

Bir Beşikten Daha Fazlası

Bebek odası denildiğinde hiç kuşkusuz akla gelen ilk eşya beşiktir. Beşik seçerken her detayı göz önünde bulundurmak önemlidir. Görselliğinin yanı sıra konforu ve güvenliği de ön planda tutulmalıdır. Kullanışlı bir bebek beşiği istiyorsanız öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. İhtiyaçlarınıza cevap veren beşikler, hem size kolaylık sağlayacak hem de bebeğinize konforlu bir uyku sunacaktır.

Bebek odası olarak seçtiğiniz oda küçük ise ve depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız çekmeceli beşik modelleri tam da size göre bir seçim olacaktır. Alttan ya da yan taraftan çekmeceli fonksiyonel modellere yönelebilirsiniz. Çekmece işlevinin yanı sıra bu beşik modellerinin üst bölümü boş olduğundan bu kısmı bebeğinizin altını değiştirmek için kullanabilirsiniz. Her bebek beşiğinin boyutu farklı olmaktadır.

Bu noktada önemli olan unsur bebek odası olarak kullanacağınız odanın boyutudur. Küçük bir odaya sahipseniz daha küçük beşik modelleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte bahsettiğimiz gibi çekmeceli beşik modelleri de küçük odalarınız için uygun bir seçim olacaktır. Böylece hem alandan tasarruf edip hem de depolama alanı edinmiş olursunuz.

İhtiyaçlarınıza Cevap Verecek Birbirinden Farklı Beşik Modelleri

Bebek beşiği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ihtiyaçlarınıza cevap vermesidir. Beşiğinizi yalnızca bir alana konumlandırmak istiyorsanız bu tarz beşik modellerine yönelebilirsiniz. Kolaylıkla hareket ettirilebilen tarzda bir beşik istiyorsanız hafif, katlanabilir ve tekerlekli modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Kolay taşınabilir özelliğinin dışında kolay temizlenebilir özelliği de bebeğiniz için büyük önem taşımaktadır. Ahşap, metal ya da yıkanabilen kumaşlardan üretilmiş modeller bu noktada sizlere yardımcı olacak beşik modelleri arasında yer alır.

Boyutunun ve derinlik ayarının ayarlanabiliyor olması size ve bebeğinize büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bebeğinizi rahat bir şekilde yatırmak ya da kaldırmak için bu ayar size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sallanabilir özellikte olması da bebeğiniz huzursuz olduğunda ya da uyuyamadığında size destek olacaktır. Ayrıca kullanacağınız beşiklerin iskelet malzemesinin, kullanılan kumaş ve boyaların sağlığa uygun olarak üretildiğinden emin olmalısınız.

Ahşap ve Şık Beşik Modelleri

Ahşap beşik modelleri çok eskilerden beri beşik denildiğinde ilk akla gelen modeller arasında yerini alır. Günümüzde de popülerliğini kaybetmeyen ve severek kullanılan modeller arasındadır. Ahşabın sağlıklı ve doğal yapısı bebeğinizin ve sizin ihtiyaç duyduğunuz her detayı en şık şekilde sunmaktadır. Ahşap modellerin şık, modern ve doğal görüntüsünün yanı sıra boyanmadan doğal halleri ile kullanımı bebek açısından daha sağlıklı bir ortam oluşturur. Zararlı malzemelerden üretilmiş beşikler, bebeğin uyku kalitesini ve buna bağlı olarak sağlığını etkileyeceğinden malzeme seçimi ekstra dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

En Çok Tercih Edilen Klasik Beşik Modelleri

Klasik beşik modelleri en çok bilinen ve tercih edilen modeller arasında yer alır. Bebeğinizin rahat ve güvenli bir şekilde uyumasını sağlayan klasik beşikler, kenarlarındaki uzun korumalıkları sayesinde bebeğinizi hiç kuşkusuz teslim edebilirsiniz. Pek çok uzman pedagog tarafından tercih edilen bu modeller karşınıza çıkan ilk modeller arasındadır.

Güvenli ve kullanışlı oluşunun yanında özellikle cibinlik ile birlikte kullanıldığında şık bir görüntü yaratır. Klasik beşik modellerinde farklı çeşitler ile şık ve tarz dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Fakat bu modeller arasında sade renklerdeki klasik beşik modelleri bebeğin daha huzurlu uyumasını sağlayacaktır. Genellikle pastel renkteki modeller önerilmektedir. Beşik seçiminde beşiğin hafif olmasına da dikkat edilmelidir.

Montessori Beşik İle Bebeğinizi Mutlu Edin

Bebekler için özel olarak üretilmiş montessori beşikler bebeklerinizin her ihtiyacını rahatça karşılayabilen şık tasarımlardır. Bu beşikler sayesinde bebeğiniz kendi başına rahatça uyuyabilir, yatağına rahatça girebilir ya da istediği zaman rahatça yataktan çıkabilir. Özellikle yeni doğan bebekler, zamanlarının büyük bir kısmını yatakta geçirirler. Dolayısıyla montessori beşikler bebeklerin günlük yaşamlarındaki eğitim anlayışlarını karşılayabilecekleri bir çerçevede tasarlanır.

Çocukların ve bebeklerin boyu düşünülerek yapılan beşikler, bebeğin ve çocuğun rahatça hareket etmesine yardımcı olur. Bebeklerin fizyolojik ihtiyaçlarını karşılayacak beşikler rahat uyku uyumaları için önemli bir unsurdur. Bu beşik modelleri çocukların fizyolojik ihtiyaçlarına cevap vererek fonksiyonel özelliklerinin yanında modern bir görünüm sunar. Siz de en doğru modelleri seçerek bebeğinizin uyku kalitesindeki olumlu etkiyi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.