Blog

Baştan Aşağı Modern Ev Dekorasyonu Oluşturmanın İpuçları

Modern ev dekorasyonu özellikle son yıllarda ev dizaynlarında sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Minimalizmin sadeliğinden ilham alan modern ev dekorasyonu teknolojinin sağladığı inovasyonlar ile günlük yaşamınıza pratiklik katar. Oluşturulurken aynı zamanda modern insana hitap edecek şekilde tasarlanır. Modern dizayna sahip evlerde hareket alanları için geniş boşluklar bırakılır.

Yalın ve karmaşıklıktan uzak çizgileriyle modern ev dekorasyonu evinizin dingin bir atmosfere sahip olmasını sağlar. Evinize yapacağınız modern dokunuşlar sadeliğin verdiği estetik ve teknolojik tasarımlarla evinizi başka bir boyuta taşıyacaktır.

Peki evimizi nasıl daha modern bir şekilde dekore edebiliriz? Sizin için derlediğimiz bazı modern dekorasyon tüyoları:

Ahşabın Asaletinden Yararlanın

Yerlerde, kapılarda, mobilya materyallerinde, raflarda ve hatta duvar kaplamalarında ahşabı evin birçok odasında kullanabilirsiniz. Ahşap, görsel anlamda estetik ve işlevsel bir materyal olduğundan modern ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor.

İşlevsel olması ve estetik görüntüsü katar ahşabın modern dizaynlarda kullanılmasının bir diğer sebebi kolay kombinlenebilmesi. Her renk tonuyla birleştiğinde harmoni sağlayabilen ahşap materyali evinize çok yakışacak.

Özellikle açık renk ahşap kullanımı ortamı daha aydınlık ve ferah göstermesiyle bilinir. Bu noktada modern ev dekorasyonu ve minimal felsefeye ilgi duyanlar sıklıkla ahşap ürünler tercih ediyor. Açık renk ahşaptan yapılan duvar rafları işlevsel olmasının yanı sıra odaya daha soft bir ambiyans katarak dingin bir ortam oluşmasını sağlayacak. Öte yandan dar bir yaşam alanına sahipseniz tercihinizi açık renk ahşap yer döşemesinden yana kullanın. Yerlerde açık renklerin kullanılması yaşam alanınızı daha geniş gösterecektir.

Sade ve Düz Çizgilere Yer Verin

Günlük hayatın karmaşasından sıkılanlar evlerinde daha sade ve dinginlik sağlayan modern tasarımla kendini buluyor. Modern ev dekorasyonu ilhamını aldığı minimalizm gibi sade ve sakin yaşam alanı yaratmak isteyenler için iyi bir tercih.

İlhamını minimalist felsefeden ve modern insandan alan modern ev dekorasyonunu sadelikten uzak hayal edemeyiz. Mobilya kaplamaları, halılar, perdeler ve tekstil ürünlerini seçerken düz çizgilerin hakim olduğu ürünler tercih edin.

Evinizi dekore ederken düz çizgiler ve tek düze desenlerle sadeliğin verdiği zarafetten faydalanın. Özellikle evde zamanınızı en çok harcadığınız salon ve yatak odalarında göz yormayan tasarımlar tercih edin. Göz yormayan sade tasarımlar hem daha modern bir görünüm sağlayacak. Aynı zamanda ortamı daha dingin bir hale getirerek daha huzurlu bir ambiyans yaratacaktır.

Renk Seçimi Yaparken Cesur Davranın

Renk seçimi yaparken cesur davranın. Evinize renk katmaktan asla çekinmeyin. Modern tasarımla dizayn edilmiş evlerde sadelik ön planda. Bu sadeliğe renkler çok yakışacaktır. Eviniz için alışveriş yaparken renk skalanızı geniş tutun.

Renklendirmeye modern stil için önemli alanlarda biri olan mutfaklardan başlayabilirsiniz. Renkli mutfak dolapları ve farklı renklerde sandalyeler mutfağınızı faklı bir boyuta taşıyacak. Öte yandan mutfağınızda kullanacağınız canlı renkler ortamın enerjisini de yükseltecek.

Günün çoğu zamanını geçirdiğiniz salonlar size ve konuklarınıza enerji katsın. Koltuk minderlerinde ve duvarlarda canlı renk tonları tercih edin. Canlı renklerin ortama yayacağı pozitif enerji ile daha dingin hissedeceksiniz.

Modern dekorasyon tüyolarından bir diğeri ise modernliği evin dışına yansıtmak. Evinizi renklendirirken balkonlarınızı da unutmayın. İç tasarımla olduğu kadar dış tasarımla da evi daha modern hale getirmek mümkün. Balkonunuzda kullanacağınız alışılmışın dışında renkler evinizin içeriden olduğu kadar dışarıdan da modern gözükmesini sağlayacak.

Evinizi Dekore Ederken Teknolojiye Yer Verin

Hayatımızın her alanında bize kolaylık sağlayan teknoloji elbette ev eşyalarımızda da bize eşlik ediyor. Özellikle teknolojinin içinde yaşadığımız modern zamanda teknolojik mobilyalar oldukça revaçta. Teknolojik mobilyalar pratik ve zamandan tasarruf yapmanızı sağlar.

Modern tasarımla dizayn edilmiş evlerde ev eşyalarında sıklıkla teknolojiden yararlanılmakta. Uzaktan kumandalı perdeler, ısı ayarı yapabilen musluklar ve daha fazlası. Bunların hepsi modern zamanda teknoloji ve tasarımın birleşimi sonucu oluşan inovasyonlar. Modern ev dekorasyonunun teknolojiden uzak düşünemeyiz.

Evinizde kullanacağınız teknolojik ev eşyaları oluşturmak istediğiniz modern ev dizaynını tamamlayacaktır. Her anın kıymetli olduğu günümüzde pratiklik ve zamandan tasarruf sağlamasıyla sıklıkla tercih edilmekte. Evinizde teknolojiye yer vermek etkili modern dekorasyon tüyoları arasında.

Geometrik Formlar Kullanın

Modern dizayn edilmiş ev denilince birçoğumuzun aklına geometrik formlarla tasarlanmış mobilyalar gelir. Geometrik formdaki tasarımlar zamanla modern ev dekorasyonlarıyla özdeşleşmiştir.

Modern dekorasyon tüyolarından bir diğeri de geometrik formlar kullanmak. Ev dekorasyonlarında kullanılan basit ve yalın formlar dingin bir ambiyans oluşmasını sağlar. Siz de yaşam alanlarınıza ekleyeceğiniz basit şekillerle daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Günümüzde çoğu mobilya şirketleri mobilya tasarımlarında geometrik formlara yer verir. Çalışma masalarından koltuk takımlarına kadar geometrik formlara modern evlerin birçok odasında karşılaşmak mümkün.

Geometrik formlarda tasarlanan mobilya ve aksesuarlar evinizin modern tarzını tamamlamak için iyi bir seçenek olacaktır. Aynı zamanda geometrik formlarla tasarlanan mobilyalar modern olduğu kadar zamansız kullanılabilecek parçalar. Siz de sade zarifliğiyle geometrik formda parçaları evinizde kullanarak daha modern bir görüntü yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.