Blog

Oturma Odası Güzelleştirme Fikirleri

Oturma Odası Güzelleştirme Fikirleri ile sizler de evinizin en sık kullanılan odasını daha işlevsel ve konforlu bir hale dönüştürebilirsiniz. Oturma odanızın büyüklüğü ne olursa olsun sadece küçük dekorasyon ipuçları ile odanızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Önceliğiniz her zaman oturma odanızın tam konfor alanı olmasını sağlamak olmalıdır. Aynı zamanda günlük misafirlerinizi ağırlamak için de salon yerine oturma odanızı kullanıyorsanız çok şanslısınız. Böylece hem daha şık hem de kullanışlı oturma odaları dizayn ederek hem sizler keyif yapabilir hem de misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Canlı Renklerin Büyüsünü Kullanın

Evinize girdiğinizde oturma odanızda sizleri sıcacık bir görüntünün karşılaması kadar daha güzel ne olabilir ki? Bunun için sizler de yeni moda canlı renklere sahip olan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Berjerler, koltuklar, kanepeler ve çok daha fazlası için istediğiniz renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylelikle evinizde renklerin enerjisi ile kendinizi bulabilirsiniz. Dilerseniz pastel tonları da tercih ederek daha dingin ve sakin bir oturma odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Oturma odası güzelleştirme fikirleri ile sevdiğiniz tüm renkleri yaşam alanlarınızda tercih edebilirsiniz.

Hayatınızda Desenlere Yer Açın

Modern oturma odası dekorasyonu içerisinde son dönemlerde kanepe ve koltuklarda en çok desenlerin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Rengarenk ve içinizi ısıtacak etnik desenleri ile sizler de oturma odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Sade oturma odalarına renk katmak için tercih edeceğiniz bir kanepe veya koltukta tercih edeceğiniz desenler ile sizler de yaşam alanlarınıza farklı ancak etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. İstediğiniz kumaş kalitesine ve modele sahip olan kanepe ve koltuk modellerinde desen detayını değerlendirerek modern dekorasyon için en etkili parçayı oturma odanıza kazandırabilirsiniz.

Geniş Oturma Odalarına Çay Saati Köşesi

Eğer geniş ve ferah bir oturma odasına sahip iseniz bu şansınızı hemen değerlendirebilirsiniz. Oturma odası güzelleştirme fikirleri ile güzel bir planlama yaparak iki ayrı oda şeklinde dizayn edebilirsiniz. Oturma odanızın bir köşesi için tercih edeceğiniz çay köşesi takımları ile misafirlerinizi kıskandıracağınıza eminiz. Berjer ve mini kanepesi ile oldukça kullanışlı olan çay köşesi seti mobilya takımları artık her evde görmeye alışık olduğumuz yeni nesil mobilya takımlarındandır. Sizler de evlerinizdeki oturma odalarını iki oda şeklide değerlendirmek için şık ve zevkinize hitap eden bir çay seti mobilya takımı ile dekore edebilirsiniz.

Modern Tasarımlı TV Ünite Modelleri

TV üniteleri her oturma odasının olmazsa olmaz ürünlerindendir. Hem obje ve dekoratif aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz hem de televizyonunuzu monte edebileceğiniz TV üniteleri ile odanızı daha düzenli hale getirebilirsiniz. İsterseniz modül olarak da ayrı ayrı alabileceğiniz TV üniteleri ile otuma odanızı daha modern olarak dekore edebilirsiniz. İşlevsel ve zarif TV ünitesi modelleri ise küçük oturma odaları için en ideal ürünlerdendir. İstediğiniz büyüklükte bulabileceğiniz televizyon üniteleri ile odanızı dekore etmek daha kolay olacak. Pek çok farklı renk ve model seçeneği arasından oturma odası dekorasyonu için uygun bir TV ünitesi tercih edebilirsiniz. Çekmeceli, kapaklı, raflı ya da istediğiniz tasarıma sahip olarak bulabileceğiniz televizyon ünitesi modelleri ile oturma odanızı dekore edebilirsiniz.

 

Rahatlık Sunan Yeni Kanepe Modelleri

Yeni model kanepelerde en dikkat çeken özelliklerden birisi de sunmuş olduğu konfordur. Sizler de klasik kanepe modellerinden sıkılıp biraz daha minimal modelleri tercih etmek istiyorsanız modern tasarımlı kanepe modellerini tercih edebilirsiniz. Sadeliğin ön planda olduğu yeni model kanepe modellerinde ahşabın verdiği sadelik ile daha sakin yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Minimalist oturma odası güzelleştirme fikirleri ile sizler de birbirinden şık ve zarif yeni kanepe modellerini tercih edebilirsiniz.

Oturma Odalarında Bench Detayları

Farklı olmayı sevenlerdenseniz ve klasik dekorasyon modasından sıkıldıysanız sizler de odalarınızda bench çeşitlerini kullanabilirsiniz. Genellikle yatak odası dekorasyonu içerisinde görmeye alışık olduğumuz bench modellerini bu yıl oturma odalarına taşıyoruz. Dilerseniz orta sehpa olarak dilerseniz de ayaklarınızı uzatabileceğiniz puflar şeklinde bench modellerini oturma odalarınızda değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz birbirinden şık bench modelleri ile sizler de oturma odası güzelleştirme fikirleri ile odanıza şık bir parça kazandırabilirsiniz.

Modern Berjer Modelleri İle Konforlu Alanlar

Tekli koltuklar yani berjer çeşitleri oturma odanız için tercih edebileceğiniz en işlevsel mobilyalar arasında yer almaktadır. Sizler de evinizin havasını, gösterişli ve şık bir berjer tercih ederek değiştirebilirsiniz. Sade bir kanepe ile bir arada renkli bir berjer kullanarak modern bir oturma odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde renkli bir oda için de zarif bir berjer modelinin asaletini kullanabilirsiniz.

Dilerseniz puflar ile bir arada tercih ederek televizyon koltuğuna da dönüştürebilirsiniz. Severek kullanacağınız berjer modelleri bu yıl oldukça renkli tasarımlara sahiptir. Ancak her zaman klasik ve sade modellerden yanayım diyenlerdenseniz sizler de yumuşacık dokusu ve modern tasarımı ile berjer çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Oturma odası dekorasyonu için daha göz alıcı ve odanızı güzelleştiren bir anahtar parça arıyorsanız seçiminizi kesinlikle modern bir berjer modelinden yana yapmalısınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.