Blog

Şifonyer Seçiminde Önemli Olan Detaylar

Şifonyer Seçiminde Önemli Olan Detaylar

Yaşam alanlarında gün geçtikçe daha önemli bir hale gelen şifonyerlerin farklı türleri bulunmaktadır. Odanızın boyutuna göre tercih edebileceğiniz türleri ile şifonyerler, özellikle küçük eşyaları ortadan kaldırmak amacıyla kullanmaktadır. İşlevsel ve estetik olan bu ürünler, yaşam alanlarının tarzı ile birleştiğinde ortaya şık bir görünüm çıkmaktadır. Bu noktada bir şifonyer satın alırken dikkat edilmesi gerekenler yine merak edilen başlıklar arasındadır. Aynalı olan türleri, farklı renkteki çeşitleri, değişkenlik gösteren malzemelerden oluşturulmuş olan yapılarıyla şifonyerler de kendi içlerinde bir kullanım farklılığı barındırmaktadır. Bir şifonyer satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar genel anlamda aynıdır. Dayanıklı Bir Şifonyer Uzun Ömürlü Bir Kullanımdır Dayanıklılık pek çok eşyada olduğu gibi şifonyer için de oldukça önemli bir başlıktır. Özellikle rafların belirli bir ağırlığı taşıyabilmeleri için dayanıklı olmaları şarttır. Özellikle çekmecelerin alt kısımlarına dikkat edilmeli ve şifonyerin malzemesine de bu bağlamda önem verilmelidir. Doğru Bağlantı Parçalarından Oluşmalıdır Şifonyer; özellikle bağlantı parçaları anlamında özen gösterilmesi gereken bir yaşam alanı ürünüdür. Dayanıklılığın içerisinde yer alan bu basamakta; çekmecelerin ve kapılarının doğru bir şekilde kapanmasını sağlayacak bağlantı parçaları bulunmaktadır. İstenen şekilde bu kapaklar kapanmalı ve herhangi bir şekilde ürüne zarar verecek kadar sert olmamalıdır. Bağlantı parçalarının da kalitesine dikkat etmek, doğru şifonyer seçimindeki önemli kıstaslardan biridir.

Çevre Dostu Olmasına Özen Gösterilmelidir

Şifonyer seçiminde önemli olanlar arasında çevre dostu bir yapısının bulunması yer almaktadır. Sürdürülebilir çevrenin önemi giderek artarken zararlı maddelerden oluşturulmuş olan herhangi bir ürünün tehlikesi büyük boyutlara varabilir. Güvenli malzemelerden oluşturulmuş olan bir şifonyer ise daha kullanışlı bir fonksiyon sağlar. Aynı zamanda bir şifonyerin işlevsel olmasına önem verilmelidir. Genişliği, odanın boyutuna göre seçilebilir ancak küçük bir şifonyer bile olsa işlevsel olması ve pek çok faydayı içerisinde barındırması şifonyer seçimindeki artı yönlerdendir.

 Yaşam Alanının Tarzına ve Boyutuna Uygun Olmalıdır

 Şifonyer seçimindeki bir diğer önemli başlık ise boyuttur. Yaşam alanınızın boyutuna göre seçtiğiniz şifonyer, bununla beraber genel tarza da uygun olmalıdır. Daha sade tonlarda oluşturulmuş bir odanız varsa bu tonlara uygun olarak seçilecek ahşap bir şifonyer tamamlayıcı bir etki oluşturacaktır. Aynı şekilde yatak odasındaki malzemelerin türlerinden yola çıkarak bir şifonyer seçimi de yapabilirsiniz. Ahşap tonlarında bir yaşam alanınız varsa yine ahşap tonlarında bir şifonyer tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde metal renklerin hakim olduğu bir yaşam alanına gri ve tonlarındaki şifonyer tercih edilebilir. Yaşam alanınızda ayna yoksa şifonyeri aynalı olarak tercih ederek hem yerden hem de ekonomik anlamda bütçeden bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Bir bütün olarak şifonyeri kullanabilir ya da farklı bölgelere konumlandırabilirsiniz. Burada önemli olan genel olarak odanın stilini bozmaması ve bütünsel anlamda fonksiyonel bir estetiği sağlamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.